Folkart İzmir Cup kapsamında Gündoğdu Meydanı’na kurulan festival alanında çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor. İzmirlilerin tenisle buluştuğu şenlik alanında, ziyaretçiler hem eğleniyor hem de çeşitli hediyeler kazanma şansı yakalıyor. Alanda sokak tenisi kortları, eğlenceli top atma oyunları da yer alıyor.

Etkinlikler kapsamında tenisi büyük küçük herkese sevdirmiş, bu sporun en eğlenceli isimlerinden birisi olan İranlı Mansour Bahrami ile Tunuslu Younes El Aynaoui, 26 Eylül Cumartesi günü saat 11:00’de Gündoğdu Meydanı’nda sokak tenisi etkinliğine katılarak İzmirlilerle tenis oynayacak. Efsane raketler, 27 Eylül Pazar günü de final karşılaşması öncesinde bir gösteri maçı yapacak.

Folkart İzmir Cup çerçevesinde ana tablo maçlarının başlayacağı 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren, Balçova Belediyesi Kaya Termal Meydanı, Göztepe İskele Durağı, Bornova Metro, Gündoğdu Meydanı Etkinlik Alanı, Mavişehir EGE PARK AVM, Karşıyaka İskele Durakları’ndan belirlenen saatlerde hareket edecek ücretsiz otobüsler ile tenisseverlerin Zübeyde Hanım Tenis Eğitim Merkezi’ne ulaşımı sağlanacak.

KOCAOĞLU DA GELDİ

Gündoğdu Meydanı'ndaki etkinliğine ek olarak Örnekköy'de de bir tenisle buluşma etkinliği vardı. Doğu İlleri Tenis Şampiyonası için Doğu Anadolu bölgesinden gelen genç sporcular, milli tenisçiler Altuğ Çelikbilek, Barış Ergüden ve Durukan Durmuş ile aynı korta çıktı. 

Bu arada turnuvanın destekçileri arasında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Örnekköy Tenis Merkezi'ne ziyarette bulundu. Kocaoğlu, bir süre tenis izledikten sonra sporculara başarılar diledi ve tesislerden ayrıldı.