Folkart İzmir Cup'ta ana tablo maçlarının üçüncü gününde ana tablonun alt bölümündeki çeyrek final eşleşmeleri belirlendi. Oynanan dört maç sonunda Jaziri-Metreveli, Lacko-Ramanathan eşleşmeleri oluştu.

Turnuvanın 2 numarası Malek Jaziri, zor geçen ikinci tur mücadelesinde Belarus’tan Andrei Vasilevski’yi yendi. Şanslı kaybeden olarak ikinci tura gelen Vasilevski’ye 6-4, 7-6’lık skorla üstünlük kuran Jaziri, bu turnuvada üst üste üçüncü kez çeyrek final yakaladı.

Jaziri’den sonra korta gelen 4 numara Lukas Lacko, Litvanyalı Laurynas Grigelis’i yendi. 61 dakika süren karşılaşmada 6-1, 6-4 ile galip gelen Slovak, çeyrek finale yükselirken, İzmir’deki galibiyet serisini de yedi maça yükseltti.

Elemelerden gelen Alman Daniel Masur’un İzmir macerası, ikinci turda sona erdi. Hint Ramkumar Ramanathan önünde 2 saat 36 dakikada dokuz servis kırma şansı çeviren Masur, tüm servislerini almasına karşın maçtan 4-6, 7-6, 7-6’lık skorla yenik ayrıldı. İki günde 5 saat 13 dakika tenis oynayan Ramanathan, 2015’te Kalküta ve Mersin’den sonra üçüncü kez çeyrek finale yükseldi. 


Eleme tablosunda raket sallayan iki tenisçinin mücadelesinde ise Alexandre Metreveli güldü. 421 numaradaki Çek Michal Konecny’yi 3-6, 6-3, 6-3 ile yenen Gürcü raket, ilk kez ATP Challenger seviyesinde son sekizi arasına kaldı. 

Metin: Şevket F. Erbay, Fotoğraflar: Evrim Aydın