Dünya sıralamasının 112 numarada bulunan Slovak tenisçi Lukas Lacko, daha önce şampiyonluk elde ettiği Folkart İzmir Cup'ta bir kez daha şampiyonluk maçına kaldı. 27 yaşındaki Lacko, yarı finalde karşılaştığı 2 numaralı seribaşı Malek Jaziri'yi 6-7, 6-3, 6-3'lük skorla mağlup etti. 2 saat 7 dakika süren karşılaşma sonunda Slovak oyuncu, kariyerinin 18. ATP Challenger finalini yakaladı.

Lukas Lacko, 15 ace attığı karşılaşmada ilk servislerinden %79'luk oranla puan çıkarırken, servis karşılamada da %42 ile başarı yakaladı. Slovak tenisçi, servis kırılmayan ilk seti 7/3'lük tie-break ile kaybettikten sonra açıldı ve Jaziri'nin servis attığı dokuz servisini beşini kazanmayı bildi. 

2011 yılında İzmir Cup'ı kazanan Lacko, böylece Örnekköy'deki galibiyet serisini dokuz maça yükseltti. Slovak tenisçi, Marsel İlhan'dan sonra İzmir'de birden fazla tekler finali yakalayan ikinci isim unvanını da aldı. 

Turnuvanın 2 numaralı seribaşı Malik Jaziri ise bu yılki macerasını teklerde yarı finalde noktalamış oldu. Çiftlerde finali bulunan Tunuslu raket,  Denis Molchanov ile birlikte kupayı kaldırmaya çalışacak.