Folkart İzmir Cup'ta ilk şampiyonluk kupası Hindistan'a gitti. Çiftlerde 3 numaralı seribaşı olan Divij Sharan ve Saketh Myneni, skor 7-6, 4-6, 9/8 iken son puanı oynanamayan maçın sonunda Malek Jaziri ve Denis Molchanov'u geçerek şampiyonluğa ulaştı. Hint ikili, maç tie-break'te durum 9/8 iken elde ettikleri maç puanını kullanamadan sakatlık molası alan Jaziri'nin maça devam edememesiyle karşılaşmayı galip bitirdi. 

Çiftler finalinde ilk seti 7/5'lik tie-break ile alan Hint ikili Divij Sharant ve Seketh Myneni, ikinci setin sonunda servislerini sıfıra karşı kırdırınca maça eşitlik geldi. Galibi belirleyecek olan 10 puanlık maç tie-break başladığında erken avantaj yakalayan Jaziri/Molchanov, oyunun sonuna kadar gelmeyi başardı. Ancak durum 9/8 iken Hint ikilinin maç puanı elde ettiği sırada kenara gelen Malek Jaziri, hakemden sağlık molası talep etti. Ayak bileğindeki sorun yüzünden sekmeye başlayan Jaziri, tedavi sonrası korta döndü, ancak puanı oynayamadı. Rakiplerinin elini sıkan Tunuslu tenisçi, böylece İzmir'de oynadığı üçüncü finali de ikincilikle tamamlamış oldu. Jaziri, geçtiğimiz yıl bu turnuvada iki final kaybetmişti. 

Saketh Myneni kariyerinde dördüncü kez Challenger kupası kaldırırken, Divij Sharan yedinci kez bu başarıya ulaştı. 

Çiftlerde şampiyon ve finalistlere ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile Folkart Yapı Genel Müdürü Metin Sancak birlikte verdiler.